Polska-Korea Południowa 3:2

27-03-2018

Dwubramkowe prowadzenie do przerwy utracone w dwie minuty pod koniec meczu. I wspaniała końcówka Piotra Zielińskiego. Polska wygrywa z Koreą!

Mecz przebiegał dobrze dla Polski. Po bramkach Roberta Lewandowskiego (główą, po 30 minutach gry) oraz Kamila Grosickiego (do szatni) Polacy prowadzili 2:0. Nie brakowało też innych szans, po obu stronach. Do 85 minuty utrzymywał się jednak wynik pierwszej połowy. Wtedy goście zdobyli kontaktowego gola, a po kolejnych dwóch minutach wyrównali.

Kiedy wydawało się, że ten podwójny cios znokautował reprezentantów Polski kapitalnym strzałem w 92 minucie popisał się Piotr Zieliński i mecz zakończył się zwycięstwem Polski.

Polacy wystąpili w strojach w podstawej wersji kolorystycznej: biała koszulka, czerwone spodenki, białe getry.